Artykuły

Nowy produkt kosmetyczny z kolagenem

Nie ma wątpliwości, że kolagen jest ważnym składnikiem kosmetyków. Przede wszystkim ma zbawienny wpływ na stan skóry. Jednakże, istotne jest również to w jakiej formie kolagen występuje i jak się go stosuje. Ostatnio furorę robi na przykład atelokolagen. Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu preparatowi i jego właściwościom.

Na co pomaga atelokolagen?

Oczywiście, atelokolagen posiada wszystkie właściwości tradycyjnego kolagenu. Warto jednak zauważyć, że w skład preparatu wchodzą również inne substancje i pierwiastki. Między innymi, preparat zawiera niewielkie ilości złota koloidalnego. Nie brakuje w nim również protein jedwabiu.

Bez wątpienia, dzięki atelokolagenowi dochodzi do znacznego ujędrnienia skóry. Staje się ona zdecydowanie bardziej elastyczna, co czyni ją estetyczniejszą. Poza tym, atelokolagen ma również znaczenie dla odmładzania skóry. W pewnym stopniu likwiduje on zmarszczki i generalnie sprawia, że skóra wygląda przynajmniej nieco młodziej. Uwagę zwraca więc niewątpliwie wielofunkcyjność kosmetyku. Jest on odpowiedni dla kobiet w różnym wieku o odmiennych potrzebach.

Wrażliwa skóra

Z pewnością dla wielu kobiet istotna będzie informacja, iż atelokolagen jest środkiem przeznaczonym również dla osób z uczuleniami. Producent bowiem przyłożył się do tego, aby żaden ze składników preparatu nie był alergenem. Jest to z pewnością bardzo ważna informacja, gdyż wiele innych kosmetyków z kolagenem powoduje wysypki i innego rodzaju dolegliwości. Atelokolagen może natomiast stosować praktycznie każdy, bez względu na uczulenia i wrażliwość skóry.

Dobra wchłanialność

Na pewno na uwagę zasługuje także bardzo dobra wchłanialność atelokolagenu. Przede wszystkim, środek ten występuje w nieco innej formie niż większość kosmetyków z kolagenem. Konsystencją bowiem przypomina odrobinę bardziej krem niż żel. Między innymi dlatego, dosłownie chwilę po nałożeniu preparat jest wchłaniany przez skórę.

Wady atelokolagenu

Niewątpliwie, trudno znaleźć wady tego produktu. Jedyną może być dość wysoka cena, jednak za urodę warto zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *